uniramUniRam

UniRam on üks vastupidavamaid ning töökindlamaid tilktorusid, mis maailmaturul saadaval on. Seda toru kasutatakse näiteks mustika-, vaarika-, astelpaju- ning õunapuuistandustes. Samuti on see kasutatav tilkniisutustoruna haljastuses, kuna selle toru ehitus võimaldab paigaldust pinnasesse.  UV-kiirguse kindla toru siseseinal on kindla vahemaa järel spetsiaalsed tilgutid. Tilgutid on konstrueeritud selliselt, et survevahemikus 0,5-4 bar oleks väljutatava vee kogus võimalikult ühesugune. See tagab ühesuguse niisutusvee hulga nii toru alguses kui lõpus. Enim levinud on 50 cm vahekaugusega tilgutitega toru. Niisutusvesi tuleks eelnevalt filtreerida (filtriava 0,13 mm). Standardrullis on 400 m toru.

 

UniRam tilktorude paigaldamiseks on saadaval parandusliitmikud/jätkud, kolmikud, põlved, 1/2″ ja 3/4″ keermetega ühendusliitmikud, sissepressitavad ühendused jms. Küsige meilt lisa!

 

streamlineStreamline

Streamline tilktoru on parim valik kilepeenras kasvava maasika niisutamiseks ning väetamiseks. Sisseehitatud tilgutitel on väljundavade ees spetsiaalsed keelekesed, mis pärast kastmise lõppemist takistavad mustuse sattumist tilgutitesse. Saadaval on 30 cm vahekaugusega tilgutitega torud. Kuna Streamline tilktorud on õhukese seinapaksusega, siis on oluline teada, et selle tilktoru soovitatav töörõhk on vaid 0,8 bar. Vajaliku rõhu tagamiseks tuleb süsteemi lisada rõhuregulaator, mis hoiab vee rõhku lubatud tasemel ega lase ülerõhul tilktorusid vigastada. Niisutusvesi tuleks eelnevalt filtreerida (filtriava 0,13 mm). Sobilikud filtrid ja rõhuregulaatorid leiad meie tootevalikust.

 

Streamline tilktoru paigaldamiseks on saadaval rõngastega jätkud, sissepressitavad liitmikud jms.

 

CNLCNL

CNL tilgutid paigaldatakse otse veetoru külge. Selleks surutakse tilguti eelnevalt torusse tehtud avausse. Niimoodi saab niisutusvee kätte ainult täpselt seal, kus seda vaja on. CNL tilgutid on konstrueeritud selliselt, et survevahemikus 1-4 bar säiliks ühesugune kastmisvee vooluhulk läbi tilguti. Saadaval on tilgutid vooluhulkadega 2 l/h, 4 l/h ja 8 l/h. Niisutusvesi tuleks eelnevalt filtreerida (filtriava 0,13 mm). Tilgutid on saadaval ka valmiskomplektina, kus tilguti küljes on 80 cm voolik ning tilgutinõel.

 

pcjPCJ

Seda tilgutit kasutatakse analoogselt CNL tilgutile ent sel on tunduvalt väiksemad mõõtmed. Survevahemik 1-4 bar. Saadaval on tilgutid vooluhulkadega 2 l/h ja 4 l/h. Niisutusvesi tuleks eelnevalt filtreerida (filtriava 0,13 mm). Tilgutid on saadaval ka valmiskomplektina, kus tilguti küljes on 80 cm voolik ning tilgutinõel. Lisaks on saadaval 20 ja 40 l/h niisutid.

 

kottAjutine niisutuskott

Värskelt istutatud puude koheseks kastmiseks sobilik niisutuskott, mis mahutab 75 l vett. Kotist imbub vesi vaikselt pinnasesse kiirusega 8-10 l/h. Niisutuskott käib tõmblukuga ümber puu ning suurema veekoguse  andmiseks saab omavahel ühendada mitu kotti. Kott on valmistatud UV-kiirguse kindlast PVC-materjalist. Niisutuskott on kastmiseks vaid ajutine lahendus ning tuleks mõnda aega pärast istutamist puu ümbert eemaldada.